Zakrývanie nábytku počas maľovania

Maľovanie kuchyne | Maliar Košice

Ako zakrývať nábytok pred maľovaním?

Chystáte sa maľovať a nechce sa vám odnášať všetok nábytok? Ani to robiť nemusíte, stačí ak zostávajúci nábytok v priestore zakryjete kvalitnou zakrývacou fóliou prípadne inými profesionálnymi maliarskymi pomocníkmi. Zakrývacia fólia alebo zakrývací kartón je výborný pomocník pre efektívne maľovanie. Zakryte si nábytok, alebo podlahu a vyhnite sa tak pracnému upratovaniu. 

Používajte maliarske pásky a fólie na zakrytie

Zakrývacia ochranná fólia je určená na zakrývanie plôch, ktoré spoľahlivo chráni proti zastriekaniu a prachu pri maľovaní, lakovaní a inej stavebnej činnosti. Poznáme rôzne typy pomôcok na zakrývanie nábytku počas maľovania. Asi najznámejšou z nich je tenká fólia, ktorou sa dá prikryť skutočne čokoľvek. Bežne ňou zakrývame kusy nábytku (postele, sedačky, skrine a iné). Dajú sa ňou prikryť aj okná či lustre a je neodmysliteľnou súčasťou každého správneho majstra, ktorý sa chystá maľovať. Avšak ale nie je vhodná na pokrývanie podlahy. Pri chôdzi by sa na tenkom materiáli vytvorili diery, cez ktoré by presiakla farba. Na tento účel sa používajú pevnejšie typy fólií. Sú nimi buď hrubšie fólie, alebo špeciálne maliarske koberce. Sú to špeciálne poťahy, ktoré je možné dostať v šírke 1 meter a dĺžke podľa potreby. 

Maľovanie obývačky | Maliar Košice

Najmenšou ale najdôležitejšou súčasťou je maliarska páska, na ktorú väčšina domácich kutilov zabúda. Práve ona zabezpečí, aby sa na precízne zabalený nábytok nedostala nežiaduca farba. Okrem zafixovania fólie slúži aj na ochranu zárubní, líšt a elektrických zásuviek. Maliarske papierové pásky sú často používané ako pomôcka pri tvorbe okrasných pásov inej farby. Páska sa jednoducho nalepí na stenu určitej farby a pretrie sa inou farbou. Čím môžete dosiahnuť akýkoľvek geometrický prvok na stene. Tento postup je ale nepresný. Pod pásku sa môže dostať malé množstvo farby. Hranica medzi dvoma farbami bude pôsobiť neodborne krivá a neostrá. Ak túžite po viac farebnej stene alebo precízne namaľovaných hranách zvolte radšej pevnú a sebavedomú ruku maliara

Maľba schodiska | Maliar Košice

Výsledok bude stáť za to

Dôkladné zakrytie nábytku a podlahy je síce zdĺhavé a pracné avšak odmenou nám bude menej čistenia po maľovaní. Ak si vyberiete aj správnu farbu výsledok vydrží niekoľko rokov. Navyše si predstavte váš interiér v novej farbe a ten istý nábytok, ktorý nemusíte meniť len za to, že ste si nedali pozor pri maľovaní. 

Chcete mať dokonalý interiér? Ak si na maľovanie netrúfate, zverte svoj interiér do rúk skúseným maliarom.

Maľovanie a tapetovanie Košice a okolie | Maliar Košice

Mám záujem

Súvisiace články

Zavolajte nám 

alebo nám napíšte