Maľovanie interiérov Košice

Našou zásadou je:
,,Ak sa niečo urobí kvalitne, tak to aj vydrží´,,

Chcete mať dokonalý interiér? Základom je kvalitná maľba stien a stropov. Dnešné trendy bojujú s názormi či je lepšie vymaľovať izbu neutrálne bielou a interiér farebne zladiť alebo sa pustiť do odvážnejších farebných tónov. Farba stien potom predurčí celkové vyznenie miestnosti. Či tak alebo onak, základom pre obe riešenia je kvalitná príprava na maľovanie. Zverte maľovanie interiéru do rúk overenej firme.

Maľovanie interiérov Košice

Interiér ako z katalógu

Výberom a kombináciou správnych farieb dokážete šikovne zmeniť interiér svojho domu, bytu či kancelárie. Sme profesionálna košická maliarska a tapetárska firma s dlhoročnou praxou v odbore. Od roku 2018 sme členmi tímu profesionálov ,,Cech maliarov a tapetarov Slovenska“. Ponúkame vám kompletné maliarske práce a všetko, čo k tomu patrí od odstránenia starej maľovky, cez penetračný náter až po niekoľko vrstvové maľovanie a to všetko aj s uprataním po maľovaní. Vymaľujeme vám dom, byt, ale i firemné a obchodné priestory, kancelárie, predajne a mnohé ďalšie.

Prvým krokom pred samotným maľovaním interiérov je vypočítanie ceny maliarskych prác na základe vašich požiadaviek a to priamo na mieru každému zákazníkovi. Zabezpečíme všetky potrebné pomôcky na maľovanie, dodáme tie najkvalitnejšie farby a pustíme sa do samotného maľovania. Dodržiavame všetky technologické postupy a pracujeme s najmodernejšou technikou. Už sa nebudete musieť starať o neporiadok po maľovaní, my si po sebe upraceme.

Ako si vybrať správnu interiérovú farbu?

Hneď na začiatku si položme otázku: čo má spĺňať farba v danom priestore? Pokiaľ ide o maľovanie bytu alebo domu v ponuke je nespočetné množstvo rôznych farieb, nejde len o tón či odtieň farby, ak chcete aby farba vydržala na stene čo najdlhšie, dôležité je aj jej zloženie. Farby na steny sú rozdelené podľa zloženia a účelu. Podľa zloženia rozlišujeme farby na steny na syntetickej báze a farby na sa delia na: oteruvzdorné, umývateľné alebo špeciálne farby.

Dôležitou súčasťou pri výbere farieb do interiéru je ekologickosť farieb a množstvo prchavých látok vo farbách. Pri našich realizáciách vyberáme farby od popredných výrobcov, ktoré neobsahujú pesticídy, rozpúšťadlá, konzervačné látky ani zmäkčovadlá. Vyznačujú sa dlhou životnosťou a perfektnými optickými vlastnosťami.

Základné farby

Základný náter na steny môže byť na báze oleja alebo vody a možno ho použiť na rôzne povrchy vrátane dreva, sadrokartónu a muriva. Niektoré základné farby na steny obsahujú aj prostriedky proti plesniam alebo iné prostriedky, ktoré pomáhajú predchádzať rastu plesní alebo plesní na natretom povrchu. Pomáhajú pripraviť povrch na natieranie tým, že poskytujú hladký, rovnomerný povrch, na ktorý má vrchný náter priľnúť a pomáhajú povrch utesniť a chrániť.

Maľovanie interiérov | Maliar Košice

Oteruvzdorné farby

Dnes sa v domácnostiach a kanceláriách používajú najčastejšie oteruvzdorné farby. Majú teda vlastnosť, že ak po nich prejdete suchou rukou, ostane stena aj vaša ruka čistá. Nepúšťajú žiadny pigment. Hodia sa do obývačiek, spální a do miestnosti, kde je predpoklad, že nedôjde k nejakému väčšiemu mechanickému alebo chemickému zaťaženiu. Hlavnou výhodou je ich nízka cena a vyššia výdatnosť farby.

Umývateľné farby

Umývateľné farby sa nazývajú aj disperzné a sú určené do náročnejších priestorov, ako sú napríklad verejné budovy, jedálne, detské izby alebo priestorov určených na starostlivosť o telo ako kadernictvá či kozmetické salóny. Zároveň patria k vyššej rade interiérových farieb, s čím sa spája aj ich vyššia cena. Je zbytočné používať ich v miestnostiach, kde nie je pravdepodobnosť vzniku väčších znečistení stien. Disperzné farby sú väčšinou na vodnej báze, a preto rýchlo schnú, lepšie odolávajú nečistotám a je možné ich jednoducho utierať vlhkou handričkou. Farba je nenasiakavá a nestráca pigment.

Maľovanie novej zubnej ambulancie | Maliar Košice

Špeciálne farby na steny

Špeciálne farby na steny sú profesionálne výrobky určené na natieranie, úpravu a ochranu povrchov, ktoré sú ohrozené vlhkosťou či mikroorganizmami, a sú náchylné na vznik plesní a škvŕn. Medzi najobľúbenejšie momentálne patria magnetické i popisovateľné farby, ktoré sú skvelým dizajnovým prvkom i do detských izieb. Pod špeciálne farby sa radia napríklad aj protiplesňové farby, ktoré zabraňujú množeniu baktérií a dekoračné farby, ktoré môžu na povrchu obsahovať rôzne štruktúry. Farieb so špeciálnym efektom je naozaj veľa.

Hľadáte overenú firmu na maľovanie interiéru v Košiciach a okolí ? Náš tím Maliar Košice je tu pre vás. Poskytujeme profesionálne maliarske a tapetárske práce pre domácnosti i firemných klientov. Pre inšpiráciu si môžete pozrieť galériu našich prác – maľovanie domácností, tapetovanie domácností, úpravy firemných priestorov alebo realizácie premien interiérov.

Ak máte záujem o našej služby, radi vám poskytneme ďalšie informácie a zodpovieme vaše otázky.

Tešíme sa na spoluprácu s vami!

Zavolajte nám 

alebo nám napíšte