Tapetovanie Košice

Profesionálne tapetovanie stien Košice a okolie

Chceli by ste oživiť váš interiér a zmodernizovať ho? Tapety patria medzi veľmi obľúbený trend pri zmene interiéru. Na trhu existujú rôzne druhy tapiet, ktoré si viete kombinovať z tisícok vzorov a nájdu si svoje uplatnenie v každej jednej miestnosti. Interiér dokážete vďaka moderným tapetám oživiť, pridať mu prvky elegancie a vyzbrojiť ho originálnym dizajnom. Nebojte sa zmeny, pustite fantáziu a milo prekvapte seba i celú rodinu. Tapetujeme v rámci Košíc a jeho okolia. 

Tapetovanie Košice

Pomôžeme vám s výberom správnej tapety

Tapetovaním stien sa zaoberáme od roku 2013, za ten čas sme nalepili niekoľko stoviek kilometrov tapiet, ktoré dodnes zdobia a zútulňujú mnohé interiéry. Základné rozdelenie pri tapetách je podľa materiálov – delia sa na papierové, textilné, vinylové a vliesové tapety. Vliesové tapety na stenu spolu s fototapetami a 3D tapetami patria medzi najnovší a najmodernejší druh tapiet. Pri správnej voľbe tapiet môžete priestor presvetliť či dokonca opticky zväčšiť. Tapety na stenu nie sú finančne náročnou položkou a taktiež si nevyžadujú výrazne stavebné zásahy ako napríklad lepenie obkladu, avšak ak chcete mat tapety nalepené kvalitne tak aby vám slúžili dlhé roky zverte sa do rúk odborníkom. Nie sme výrobcovia tapiet, preto vám tapety objednáme aj nalepíme. Pracujeme s kvalitnými tapetami od výrobcov tapiet ako ARTE Belgium, Roberto Cavalli, Marburg, AS Creation, Rasch a mnohé ďalšie, ktoré patria medzi Top výrobcov v oblasti tapetovania.

Vylepšenie interiéru pomocou tapety

Dnešná generácia vie, že moderné tapety sú nielen krásne, ale aj nesmierne praktické. Stena prestáva byť taká chladná a aj keď naňu nalepíte tapetu stále bude dýchať. Ak vám ide oveľa viac o samotný efekt ako o praktickosť, v tom prípade vás tapety zaujmú najmä pre širokú paletu farieb, štruktúr a vzorov. Možno ich použiť na všetky steny, v paneloch alebo na jednotlivé steny, dokonca je možné kombinovať viacero farieb a vzorov tapiet, a tým dosiahnuť ešte výraznejší efekt. Tapetou môžete opticky oddeliť pracovný priestor od obývacieho, chodbu od inej miestnosti alebo si ju nalepiť za jedálenský stôl, sedačku či posteľ, čo bude ozajstná pastva pre oči. Neutrálne priestory oživíte výrazne sfarbenou tapetou čím dodáte miestnosti špecifické črty.

Tapeta vám pomôže opticky zmeniť tvar a šírku izby. Krátke a široké izby horizontálne nalepenými pruhmi, nízke a dlhé izby zmení použitie vertikálnych pruhov. Priestor zaujímavo zmenia a oživia aj 3D tapety. Väčšinou sú navrhnuté tak, aby priestor opticky zväčšili. Niektoré na to, aby poriadne vynikli potrebujú viac miesta, ale pôsobia tak realisticky, že ľudia majú potrebu sa steny dotknúť. Na vylepšenie interiéru niekedy stačí naozaj málo. Správne zvolené tapety na stenu vám bývanie oživia a dodajú vášmu domovu unikátny dizajn.

Vliesové tapety

Vliesové tapety sa vyznačujú vysokou priepustnosťou vzduchu a vodných pár. Sú umývateľné a tak ako jednoducho sa lepia, ešte ľahšie sa udržiavajú. Vliesové tapety na stenu predstavujú dokonalosť, jednoduchosť a ľahkú aplikáciu zároveň. Sú ekologické, nehorľavé a vyznačujú sa výbornou tepelnou i zvukovou izoláciou. Vláknitá buničina, z ktorej je vliesová tapeta vyrobená, je jednostranne impregnovaná a dá sa utrieť vlhkou hubkou. Vzory a prelisy sú vyrobené z PVC peny. Ak je tapeta s motívom, ktorý na seba musí nadväzovať, je nutné pri meraní a objednávaní počítať s prestrihom. Ak sa po čase rozhodnete, že chcete tapetu obmeniť stačí ju jednoducho stiahnuť zo steny bez vlhčenia alebo škrabania a nemusíte sa báť ani utrhnutých kúskov.

Lepenie vliesovej tapety do kancelárie | Maliar Košice

Vinylové tapety

Vinylové tapety zladíte ľahko s dizajnom vášho bývania. Pokiaľ milujete dekory kameňov alebo dreva, určite si prídete na svoje. Tieto dekory sú často využívané na stenu za pracovnú dosku, vďaka vysokej vodeodolnosti a dlhej životnosti. Vydržia teda dlhé roky bez toho, aby zmenili farbu alebo kvalitu. Lepenie vinylových tapiet môže vyžadovať pomoc odborníka, manipulácia s nimi je totiž o poznanie zložitejšia ako v prípade vliesových tapiet. Ak majú papierový podklad, lepia sa rovnako ako papierové tapety, čo znamená, že lepidlo sa nanáša priamo na tapetu a ich prípadné odstraňovanie je tým pádom ťažšie.

Papierové tapety

Papierové tapety na stenu sú tiež obľúbeným riešením tapetovania stien už len pre svoju nízku cenu a zároveň patria k najstarším druhom tapiet. Výber lacných papierových tapiet nie je tak široký ako u vliesových alebo vinylových tapiet, avšak väčšinou sú vyhľadávané práve pre ich jednoduché vzory. Je to najjednoduchší materiál štandardne pozostávajúci z dvoch spojených papierových nosičov.

Tapetovanie interiérov | Maliar Košice

Textilné tapety

Textilné tapety sú najluxusnejšou formou dekoratívnych tapiet. Zväčša majú vzory podobné látkam na čalúnenie alebo na závesy. Sú to v podstate látky, ktoré sa dajú nalepiť na stenu. Ich šírka preto býva až okolo 138 cm, miesto klasických 53 alebo 70 cm ako je to pri vliesových, alebo vinylových tapetách. To znamená, že s jedným pásom pokryjete oveľa väčšiu plochu steny. Textilné tapety zaručene zútulnia vaše steny. Manipulácia s nimi je však náročnejšia, preto odporúčame poveriť tapetovaním odborníka. My s tým však nebudeme mať najmenší problém.

Fototapety

Chcete si vyzdobiť váš byt, kanceláriu či iný priestor niečím, čo polahodí oku alebo niečím, čo máte radi? Túžite sa v obývačke cítiť ako v lese? Fototapety sú jedinečnou formou dekorácie, ktorá dokáže výrazne zmeniť interiér každej miestnosti tak ako žiadna iná tapeta. Na steny si môžete vybrať naozaj akýkoľvek dizajn, či už chcete zaspávať pod hvezdnou oblohou alebo dať synovi doslova futbalové ihrisko do izby. Možností je tu neúrekom. Fototapety sú stálofarebné a umývateľné. Kedysi tlačili prevažne na papierový nosič. Tlač na papier sa používa dodnes, ale postupne ich nahrádzajú kvalitnejšie materiály ako je vlies. Vliesové fototapety sú veľmi praktické a vyznačujú sa hlavne jednoduchosťou lepenia. Je možné ich aplikovať nielen na steny, ale aj na dvere, skrine či iné materiály.

Dizajnové tapety

Dizajnové tapety sú výborným doplnkom do interiéru, sú štýlové, výrazné a občas i trochu extravagantné. Dizajnové tapety si môžete vybrať z katalógu tapiet výrobcov, alebo vám pomôžeme vytvoriť tapetu na mieru podľa vašich predstáv. Dizajnovú tapetu je možné umiestniť len na jednu stenu, či dokonca len na jej časť.

Realizácia rehabilitačnej miestnosti na cvičenie, kancelárie a masérne | Maliar Košice

3D tapety

3D tapety sú tapety, ktoré obsahujú taký vzor alebo motív, ktorý predstavuje efekt trojdimenzionálneho priestoru a v poslednej dobe sa tešia veľkej obľube. Sú výborným doplnkom v každom moderne zariadenom interiéri. 3D tapety na stenu sú vyrobené z kvalitného vliesu a viete si vybrať z množstva zaujímavých motívov.

Tapetujeme domy, byty aj firmy

Nájsť spoľahlivú firmu na tapetovanie nie je jednoduchý krok. Pracujeme rýchlo a kvalitne a lepili sme už snáď všetky typy tapiet. Od ostatných sa odlišujeme komplexnosťou ponúkaných služieb. Naša spoločnosť má bohaté skúsenosti v oblasti tapetovania a máme odborné znalosti a technické zručnosti, aby sme zabezpečili profesionálny výsledok. Okrem samotného tapetovania ponúkame aj prípravné práce, ako je príprava povrchu, odstraňovanie starých tapiet, vyhladzovanie stien a prípadné opravy. Pri každom projekte sa zameriavame na spokojnosť našich zákazníkov a našou prioritou je dodávať služby včas a v rámci dohodnutého rozpočtu.

Celkový postup pri samotnom tapetovaní začína vašou predstavou, pokračuje výberom vhodnej tapety a jej nalepením a na konci uprataním po tapetovaní a to všetko v dohodnutom termíne. Náš tím úzko spolupracuje s architektmi, interiérovými štúdiami a predajcami tapiet hlavne v oblasti KE.

Inšpirujúce aj exkluzívne tapety nájdete u našich partnerov:

Eso.sk

Popradská 1465/90 040 11 Košice

https://www.eso.sk/

LeMari Interiors

Táborská 1, 040 01 Košice

https://lemari.sk/

Farby Kušnír

Kavečianska cesta 1B, 040 01 Košice

http://www.farbykusnir.sk/

ARKA Tapety

OC Galéria 2. poschodie

Toryská 5, 040 11 Košice

https://www.arkatapety.sk/

Hľadáte overenú firmu na tapetovanie interiéru svojho domova alebo obchodného priestoru v Košiciach a okolí ? Náš tím Maliar Košice je tu pre vás. Poskytujeme profesionálne maliarsketapetárske práce pre domácnosti i firemných klientov. Pre inšpiráciu si môžete pozrieť galériu našich prác – maľovanie domácnostítapetovanie domácností, úpravy firemných priestorov alebo realizácie premien interiérov.

Ak máte záujem o našej služby, radi vám poskytneme ďalšie informácie a zodpovieme vaše otázky.

Tešíme sa na spoluprácu s vami!

Zavolajte nám 

alebo nám napíšte