Tapetovanie ako na to

Tapetovanie ako na to

Chystáte sa tapetovať? Dôležitý je výber správnej tapety, kvalitného lepidla a nástrojov a príprava podkladu. Všetko si dobre zmerajte a nikam sa neponáhľajte! Tapety sú späť, a niet sa čomu čudovať. Široká škála rôznofarebných a vzorovaných tapiet z mnohých materiálov, dokážu interiér oživiť a dodať mu ten správny štýl. Kvalitné tapety predznamenali trend budúcnosti v “obliekaní” stien vďaka moderným technologickým postupom a tiež správnej voľbe nosného materiálu. Najobľúbenejším typom tapiet sú vliesové tapety, ktoré majú mnoho skvelých výhod, sú ľahko umývateľné a ak sa raz rozhodnete, že už tapetu nechcete jednoducho ju odlepíte. 

Ako tapetovať?

Lepenie tapiet je zodpovedná práca, nakoľko zlé nalepenie tapety sa len veľmi ťažko opravuje, ak to je vôbec možné. Základom úspešného tapetovania je príprava stien. Povrch by mal byť hladký a napenetrovaný. Ak máte nerovný povrch použite nanesenie sadrovej omietky a prípadné nezrovnalosti prebrúste. Ak necháte tapetovanie na profesionálov, teda na nás, my vám povrch stien rýchlo a efektívne prebrúsime za pomoci profesionálnej brúsky (tzv. žirafy), ktorá sa používa najmä pri brúsení sadrokartónu. Záverečná fáza prebrusovania je ručné dobrúsenie a kontrola povrchu rukou. Stenu je následne potrebné napenetrovať penetračným roztokom pod tapety.

Tapetovanie ako na to | Maliar Košice

Lepenie tapiet

Existujú dva druhy tapiet. Moderné sú tapety s vopred naneseným lepidlom, ktoré sa jednoduchšie lepia na stenu. Avšak na trhu sú stále tapety, pri ktorých si musíte lepidlo namiešať samy. Lepidlo je potrebné pripraviť podľa návodu, zhruba pol hodinu vopred (závisí podľa druhu tapety). Pri nanášaní lepidla použite špeciálny tapetovací valček, držte sa návodu a dodržujte dobu nasiaknutia! Predídete tak nežiaducemu natiahnutiu a trhaniu tapiet. Pri lepení papierových tapiet sa lepidlo nanáša na rubovú stranu tapety aj na stenu. V prípade tapiet z vinylu sa lepidlo nanáša len na tapetu. Pri lepení vliesových tapiet naneste lepidlo len na stenu tak, aby na ňu ďalší pás nadviazal bez viditeľného spoja.Tapety lepte od zhora nadol a tesne vedľa seba. Vzniknuté vzduchové bublinky vytláčajte od stredu do strán. Presné meranie a precíznosť sa pri strihaní tapiet oplatia! 

Ak nemáte skúsenosti s tapetovaním, musíte počítať s tým, že vám tapetovanie môže zabrať aj celý deň, pričom stačia 2 profesionáli a tapetu môžete mať nalepenú už za 6 hodín. 

Inšpirujte sa v našej galérií – realizácie tapetovania domácností i firemných priestorov.

Nechajte tapetovanie na odborníkov

Pokiaľ nemáte tapetovacie vybavenie a potrebné skúsenosti, je lepšie prácu zveriť odborníkom. Tapetári vám tapetu nalepia za pomoci lasera, rovno prekryjú spoje tapety aby neboli viditeľné a dokonale pripravia podklad pod tapetu čo je základom kvalitnej práce. V našej ponuke máme veľké množstvo tapiet – moderné, retro, luxusné a dizajnové tapety, 3D tapety, fototapety či textilné tapety.

Tapetovanie v základnej škole Košice | Maliar Košice

Spolupracujeme s najlepšími a najkvalitnejšími dodávateľmi, ktorí sú špičkou v oblasti výroby tapiet, majú rýchle dodanie, kvalitný predajný servis, školenia a odborných a profesionálnych predajcov.

U nás zároveň získate 2 ročnú záruku a garanciu kvalitnej práce, ušetríte náklady a čas na zakúpenie potrebného vybavenia a poradíme vám aj s výberom. 

Chcete vedieť o tapetovaní viac? Neváhajte nás kontaktovať my vám radi zodpovieme všetky vaše otázky. 

Maľovanie a tapetovanie Košice a okolie | Maliar Košice

Mám záujem

Súvisiace články

Zavolajte nám 

alebo nám napíšte